Bitcoin, Ethereum ve Ripple’daki Devasa Transferler

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kripto balinaları, bu hafta Bitcoin fiyatındaki büyük dalgalanmaların ortasında özellikle aktif görünüyor. Balinalar bu hafta Bitcoin, Ethereum ve Ripple’da devasa transferler yaptı.

Kripto balinaları durmuyor: İşte balinaların bu haftaki işlem detayları

Whale Alert, Perşembe günü 350.000 Ethereum (ETH)’un birdenbire ABD merkezli kripto para borsası Bittrex Borsası’na doğru yol aldığını açıkladı. ETH bu süreçte yarım milyar dolar değerinde iki devasa transfer gördü. Aynı zamanda, 130.005 Bitcoin (BTC) Bittrex’ten çıktı ve balinalar tarafından bilinmeyen bir cüzdana taşındı.

Büyük kripto para transferleri ile ilgili spekülasyonlar büyüdükçe Bittrex Borsası, bir açıklama yaparak potansiyel bir saldırı veya yaklaşma ihtimalinden endişe duymaya gerek olmadığını söyledi. Kripto para platformu konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Soğuk cüzdanlarımızı yeniden düzenleme ve genişletme sürecindeyiz, bu da soğuk cüzdanlarımız arasında fonların taşınmasına neden oluyor. Endişelenmenize gerek yok.

Bitcoin (BTC) balinalarının BTC transferleri

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen en büyük Bitcoin (BTC) transferi toplam 62 milyon dolardan fazla. Bu dört transferden ikisi, bilinmeyen cüzdanlardan kripto para birimi borsası Bitfinex’e yapıldı. Bu BTC’lerin satış için taşındığı yönünde spekülasyonlar mevcut.

Ripple (XRP) balinalarının XRP transferleri

Ripple (XRP), toplam 755 milyon dolardan fazla bir dizi devasa kripto para transferi yaptıktan sonra XRP nispeten sessiz kaldı. Son yedi gün içinde, en dikkat çeken işlem 10,6 milyon dolar değerindeki 28.966.450 adet XRP’ydi. Bu XRP tokenleri, bilinmeyen bir cüzdandan bilinmeyen başka bir cüzdana taşındı.

Ethereum (ETH) balinalarının ETH transferleri

Ethereum (ETH) geçtiğimiz hafta boyunca en fazla önemli token transferlerine maruz kalan kripto paraydı. Kripto para piyasasında toplam 169 milyon dolardan fazla değere sahip olan ETH’ler toplam 12 ayrı işlemde transfer edildi. Transferlerin çoğu, önde gelen kripto para birimi borsası Bitfinex Borsası’ndaki bilinmeyen cüzdanlara taşındı. Bitfinex Borsası, söz konusu işlemleri gerçekleştiren balina olup olmadığını veya transferlerin müşterilerinden gelip gelmediğini ve hangi hesaplara geçtiğini onaylamadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Share.

Leave A Reply